O Dáždnikove

Od prírody som slnečný typ a nič na mňa nepôsobí pochmúrnejšie ako upršaný a zamračený deň. Jedného rána, kráčajúc po ulici presne za takéhoto neprívetivého počasia, som si všimla, že zďaleka nie som jediná. Okolo seba som totiž videla samých deprimovaných, zachmúrených ľudí so zvesenou hlavou. Čistá “depresia”, čo vám budem hovoriť. A boli sme v nej všetci spolu.
Zrazu som si však uvedomila, že netreba tak veľa, aby situácia vyzerala inak. Stačilo by, ak by sme tie svoje nudné, fádne a tuctové dáždniky vymenili za niečo zaujímavejšie. Niečo, čo hýri farbami, zaujme pozornosť, zdvihne hlavu a prinúti nás poobzerať sa po okolí a opäť uvidieť svet. Niečo, čo vyčarí úsmev a ukáže nám, že aj upršaný deň môže mať svoje čaro.

A čo chmúry a apatiu rozoženie lepšie
ako nádherné umelecké diela?

Veru asi nič, preto bola voľba jasná. Dáždnikovo zaplaví ulice jedinečnými dáždnikmi, ktorých dizajn vytvoria talentovaní slovenskí umelci! Z nápadu sa stal sen, zo sna plán a po mesiacoch driny aj naozajstná realita. Realita plná farieb, šikovných autorov a jedinečných dáždnikov, ktoré sa už tešia do ulíc.

Neváhajte a vyberte si ten svoj. Spoločne tak premeníme upršané ulice na galérie umenia dostupné pre všetkých, dáždnik na štýlový doplnok, ktorý budeme s radosťou nosiť a upršaný deň na taký, na ktorý sa budeme tešiť. Aspoň o trošičku viac.

Dáždniky ako stvorené pre teba